Lefery – molekularne odmłodzenie skóry

Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/dpl.php?u=http://raportmniejszosci.pl/lefery-molekularne-odmlodzenie-skory.html&h=ed5c8c8e9c028867a7ceb71a8e0c5df5): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/raportmniejszosci.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 91 Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=18297): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/raportmniejszosci.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Każdego dnia nasza skóra ma kontakt z substancjami i związkami, które nie są dla niej korzystne. Zanieczyszczenia, nikotyna, wolne rodniki to tylko kilka z przyczyn, które powodują szybsze starzenie się naszej skóry.

Nikt, a w szczególności kobiety nie chcą, aby ich skóra była poddawana procesowi starzenia, jednak pomimo tego jest to proces nieunikniony. Lecz znając swojego wroga, skuteczniej możemy z nim walczyć.

Pielęgnacja dla skóry dojrzałej

Nie bez powodu na rynku znaleźć można produkty dopasowane do wieku kobiety. Jest to spowodowane odmiennymi potrzebami organizmu. Skóra kobiety 30 – letniej będzie inaczej się starzeć niż ta która przekroczyła już 50 rok życia.

Jednak w każdym wieku skóra traci wilgoć i to jedna z przyczyn, dla których na naszej skórze pojawiają się zmarszczki. Różnica polega na tym, że z wiekiem ilość wilgoci w organizmie się zmniejsza. Do tego dochodzi również utwardzenie włókien kolagenowych. Natomiast proces odnowy warstwy zewnętrznej skóry nie trwa już 28 dni, tylko 40 (wiek 30), a nawet dłużej.

Oznaki starzenia

Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się już po 20-tym roku życia w okolicach czoła i oczu. Jednak wszystko zależy od naszych genów, ponieważ u niektórych kobiet, pierwsze oznaki starzenia – takie jak przebarwienia i sińce, można zauważyć po 29 roku życia. Jeżeli prowadzimy ustabilizowany tryb życia (8 godzin snu, regularne posiłki) to między 20-tym a 30-tym rokiem życia wystarczy podstawowa higiena kosmetyczna (pielęgnacja skóry): demakijaż i nawilżenia z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, naturalnych olejków.

Kolagen i kwas hialuronowy

Jedną z substancji, o której coraz głośniej jest w prasie, mediach, a przede wszystkim w  wydawnictwach branżowych jest kolagen. Ta specyficzna substancja jest białkiem występującym w tkance łącznej naszego organizmu. Kolagen występuje pod postacią włókien (składa się z kilkudziesięciu aminokwasów które tworzą łańcuchy). Można wyróżnić kilka typów kolagenu – najpowszechniejszy jest typ I.

Kolejną substancją ważną dla skóry jest kwas hialuronowy. Tak jak w przypadku kolagenu, również w przypadku kwasu hialuronowego – jego ilość w organizmie jest zależna od wieku. Oczywiście medycyna naturalna oferuje iniekcje syntetycznego kwasu hialuronowego, jednak jest to krok, na który decyduje się niewielki odsetek kobiet.

Propozycje kosmetyczne

Jedną z nich jest peeling chemiczny – dostępny w większości salonów kosmetycznych. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa peel – co znaczy – złuszczać, obracać czy też zderzać.Tak jak w przypadku domowych peelingów ten także polega na pozbyciu się martwej tkanki – zniwelowaniu jej zrogowaciałej warstwy. W zależności od głębokości złuszczania naskórka można podzielić ten zabieg na powierzchowny, umiarkowany i głęboki.

Lefery – molekularne odmładzanie

Grupa francuskich genetyków z niewielkiego instytutu badawczego na północy Francji skupiła się na doświadczeniach badających możliwość cofnięcie wieku biologiczne komórek skóry. Okazało się, że wykorzystując sekwencje aminokwasów z naturalnych substancji możliwe jest zregenerowanie aminokwasów. Do tego celu konieczne było otrzymanie specjalnej formy naturalnych polimerów, których wiązania budują skórę – kwasu hialuronowego i kolagenu. To właśnie owoc pracy francuskich genetyków – Lefery Active Cell Regeneration jest pierwszym kremem na zmarszczki, który naprawdę odmładza wiek skóry!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*