Jak powinna przebiegać aplikacja globulek dopochwowych?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zastosowanie leków dopochwowych przedstawia sobą wiele zalet, w porównaniu do działania leków przyjmowanych w formie zwyczajnych tabletek. Środki działające bezpośrednio w środowisku pochwy są o wiele bardziej skuteczne od tradycyjnych kuracji, dlatego szybko uporają się ze schorzeniem, które nam dolega. A tych może być wiele, bowiem globulki dopochwowe to skuteczny środek przeciwko infekcjom takim jak grzybica pochwy, oraz odczuwanie dyskomfortu w związku z upławami lub suchością.

Globulki dopochwowe Albothyl posiadają również działanie zabezpieczające przed powstawaniem nadżerki, której nieleczenie może doprowadzić do wystąpienia raka szyjki macicy u pań z różnych grup wiekowych. Jak widać, globulki dopochwowe mogą polepszyć zdrowie intymne niejednej kobiety.

Aplikacja globulek dopochwowych

Jednak to co może nas powstrzymywać to myśl o domniemanie trudnej aplikacji leku. Uspokajamy – dzisiejsze globulki wykonywane są w sposób, który ma nam zapewnić jak największy komfort. Charakteryzują się niewielkimi wymiarami oraz odpowiednią powłoką, która zapewnia poślizg.

Przed aplikacją pigułki, nadrzędną czynnością jest umycie rąk. Paniom z długimi paznokciami, polecane jest ich obcięcie, lub zachowanie maksymalnej ostrożności podczas stosowania. Należy także dokonać nocnej toalety, jeszcze przed przystąpieniem do aplikacji. Przed włożeniem pigułki, wskazanym jest przyjąć pozycję, w której czujemy się wygodnie. Zazwyczaj jedna pigułka przeznaczona jest do aplikacji na standardową długość palca.

Chroniąc się przed ewentualnym wyciekiem substancji czynnej z lekarstwa, należy zabezpieczyć bieliznę poprzez założenie podpaski. Stosowanie globulek na noc posiada dwie niezaprzeczalne zalety – po pierwsze, jest to pora, która pozwala na dłuższe utrzymanie globulki w naszym organizmie, a poza tym pozycja leżąca jest najlepszą do prawidłowego przyjęcia się lekarstwa. Globulki należy stosować ściśle z zaleceniami lekarza, a wizyta u ginekologa w sprawie konsultacji ich przyjmowania jest niezbędna dla kobiet w ciąży oraz tych, które przechodzą przez okres menopauzy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*