Płeć dziecka na życzenie

Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=142672): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/raportmniejszosci.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Prawdopodobieństwo urodzenia w naszym kraju syna jest większa. Na 100 dziewczynek rodzi się 105 chłopców. Za wszystko odpowiedzialny jest ostatni, 46 chromosom, który kształtem przypomina literę Y, dlatego został nazwany chromosomem Y. Właśnie on jest jednym z najmniejszych, ale i tym, który występuje jedynie u przedstawicieli płci męskiej. U płci żeńskiej chromosom ten jest zastąpiony chromosomem X.

Chłopiec czy dziewczynka?

Rodzice z różnych powodów marzą o konkretnej płci swoich potomków. Niekiedy, i jest to usprawiedliwione, kierują się względami zdrowotnymi, jak choćby w przypadku uniknięcia chorób dziedzicznych (hemofilia czy zespół Turnera). Zdarza się jednak i tak, że rodzice życzyliby sobie potomka swojej płci, by był on ich wyraźną kopią i spełnił nieosiągnięte przez nich samych marzenia. Jeszcze inni pragną syna, by ten przedłużył ich nazwisko, dzięki czemu ród nie wyginie…
Dzięki jednak przebojowości kobiet oraz możliwości noszenia nazwiska panieńskiego lub dwuczłonowego, sytuacja wygaśnięcia rodu jest już nieuzasadniona.
Dla sporej grupy rodziców płeć dziecka nie jest jednak istotna. Nade wszystko zależy im na tym, by dziecko było zdrowe.

W wielu jednak kulturach po dziś dzień kobieta pragnie urodzić syna. Tak jest w przypadku królowej, której taki potomek zapewni przychylność nie tylko samego męża-króla, ale i narodu.
Dzięki mądrości rodziców zajęcia, które jeszcze do niedawna kojarzone były jedynie z przedstawicielkami płci żeńskiej, wykonywane są obecnie również przez mężczyzn, co oznacza, że mama synów nie jest skazana na brak pomocy w domu.

Syn, córka a wychowanie

To, na jakiego człowieka wyrośnie syn i córka w dużej mierze zależy od rodziców, a więc sytuacji rodzinnej, wzorców, z jakimi dziecko ma kontakt, ale i wrodzonych cech charakteru.
W wielu przypadkach syn utożsamia się ze swoim ojcem, natomiast córka z mamą. Pamiętać należy, że bez względu na rodzaj płci, nasze dzieci potrzebują szacunku, uwagi oraz miłości, zatem błędne jest myślenie, że syn musi być wychowany twardą ręką.

Płeć na życzenie

Lekarze i naukowcy do wyboru płci podchodzą raczej sceptycznie. Istnieją jednak, co ważne, potwierdzone naukowo metody i sposoby, które umożliwiają osiągnięcie tego zadania.

Płeć możemy „wybrać”, kiedy zapłodnienie odbywa się sztucznie. Wówczas istnieje możliwość oddzielenia plemników z chromosomem X, które odpowiedzialne są za urodzenie dziewczynki, od plemników z chromosomem Y, typowych dla chłopców.

Plemniki z chromosomem X, zgodnie z badaniami dra L.B. Shettlera potrafią przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 4 doby. Oznacza to, że do zapłodnienia może dojść na 1-4 dni przed lub po jajeczkowaniu. Plemniki odpowiedzialne za urodzenie syna, a więc te z chromosomem Y żyją znacznie krócej, bo zaledwie 12 godzin.
Zupełnie inny pogląd na ten temat miał inny lekarz, Amerykanin, J.M. Young. Według niego, aby urodzić córeczkę para powinna współżyć tuż po owulacji lub podczas ostatniej doby. Jeśli jednak przyszli rodzice pragną syna, powinni odbyć akt miłosny po minimum dwudniowej abstynencji, 4-6 dni przed owulacją.

Płeć dziecka a dieta

Przez wiele lat naukowcy próbowali stworzyć odpowiednią dietę, która miałaby mieć duży wpływ na poczęcie danej płci. I tak kobieta pragnąca urodzić syna, na 3 miesiące przez zajściem w ciążę powinna wprowadzić dietę bazującą na potrawach bogatych w potas, sód, ubogich zaś w wapń i magnez.
Dieta przyczyniająca się do urodzenia córeczki to dieta bogata w magnez, wapń, natomiast uboga w sól, cukier, potas oraz sód.

Płeć dziecka a położenie geograficzne

Płeć dziecka, zdaniem naukowców, zależna jest od położenia geograficznego kraju. Na podstawie corocznych raportów ONZ wynika, że najwięcej chłopców rodzi się na południu kontynentu. Na milion dzieci rodzi się tam 516 tysięcy chłopców, przy czym w krajach skandynawskich już 512 tysięcy. Dla porównania w Polsce, Holandii, Niemczech, Austrii, Francji – 513 tysięcy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*